| tim_tom a întrebat:

Ce sa fac pentru a scapa de stres?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți să faci nimic ca să scapi de el.
Dar totuți poți să faci ceva.
1. Să clarifici ce te stresează. Ce te face dai din tine mai mult decât poți, Ce te enervează ca să funcționezi în regim de avarie.
Este ceva impus sau decis de tine? Ce îți conduce viața?
Cum poți să faci să trăiești la nivelul normal, 8 ore de muncă și activitate, 8 ore de odihnă, 8 ore de relaxare și refacere, 8 ore de somn? Astfel, descoperă sursa stresului și repoziționează-te față de ea.
Asta poți face.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mori. Decedezi. Incetezi din viata. Pleci catre vesnicele plaiuri ale vinatorii. Te duci la dumniedzau si maiculitza domnului - sau la uciga-l toaca, depinde. De-astea.

| AlexG955 a răspuns:

Salut, poti "transforma" stresul prin diverse activitati, de exemplu: sport, desen, citit etc., dar daca nu rezolvi cauza de baza, el o sa revina, si ciclul o sa se repete happy
Totusi, multi oameni au ajuns sus tocmai pentru ca s-au folosit de stresul asta si l-au transformat in ceva constructiv, cum il folosesti si de ce depinde de tine.