| SJ001 a întrebat:

Cum actioneaza oxidul nitric (adica ce efect are asupra corpului) - te ajuta si la slabit?

2 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Oxidul nitric este un puternic agent vasodilator. Iti dilata venele ca sa ajunga mai mult oxigen si nutrienti la muschi. Si nu cred ca ajuta la slabit foarte mult doar la antrenamentele cu greutati pentru ca muschiul sa fie mai bine vascularizat.

| AntrenorFitness a răspuns:

Salut, are si beneficii... http://www.despreculturism.ro/......risti.html
Ofera pompare, vasodilatare, concentrare. Oxigenare celulara si te ajuta sa cresti intensitatea antrenamentelor.