| AndreiFTW1 a întrebat:

Cum imi dau seama cand trebuie sa schimb discul de frana la bicicleta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la masina, discul de frana se uzeaza, pentru ca placuta este "grunjoasa" si se mananca metalul ala.
In schimb la bicicleta nu e cazul. Ca sabotii aia nu sunt facuti din acelasi material ca o placuta de frana de masina, ca sa ti se duca discul.
Plus ca ala e subtire, 1mm are. Sabotii din ce sunt?, din cauciuc asa-i?
Mai degraba sabotii se schimba, decat discul, ca ala nu se uzeaza asa cu una cu 2.