| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Eu iau 5 grame de creatina praf cu 30 min inainte de antrenamnet. E ok daca iau dupa antrenament cu suplimentul in loc sa il iau inainte?
Suplimentul e serious mass si are 300 de carbohidrati.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Dupa cum vezi, parerile sunt impartite happy

Sunt unii care prefera dimineata, nici inainte nici dupa antr. Eu personal prefer inainte.

Acum ramane sa incerci sa vezi cum progresezi cel mai mult : dimineata, inainte sau dupa antr

6 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Consider ca nu ara nimic, insa nu exagera cu cantitatile.

| cristi1505 a răspuns:

Nu are nimic, dar mai bine il iei inainte de antrenament pentru a te asigura ca vei avea o pompare cum trebuie deci=>un antrenament bun.

| FitMonkey a răspuns:

E mult mai bine inainte!

| cristif a răspuns:

Eu sunt contra, parerea mea este ca aceasta creatina trebuie consumata numai si numai dupa antrenament. Si eu folosesc acum acelasi pachet promotional, de pe megaproteine, serious mass+creatina 300g. Si esentialul este ca tu ai luat creatina goala banuiesc, ceea ce este o mare greseala. Creatina se ia impreuna cu carbo simplii pentru a putea fii asimilata si a ajunge in tesutul muscular.

Chestia cu pomparea, cum spuneam, e aiurea...scrie clar pe borcanel "creatina se ia dupa antrenament". De ce nu luam in seama asta? Una e ce scriu astia pe site, alta e ce scrie producatorul. Pentru mine creatina inainte de antrenament =0.

| M1Man a răspuns:

Creatina se asimileaza bine dimineata si dupa antrenament.Iao dupa antreanament, atunci se asimileaza bine.

| DanDanik a răspuns:

Inainte de antrenament ar fi excelent daca l-ai lua.