| Tranca_Madalin_1999 a întrebat:

Ieri m-am apucat de volei. Tata are 1.76, iar mama 1.64. Vreau sa stiu ce beneficii aduce voleiul? Daca voi reusi sa ajung 1.75 sau 1.80 avand in vedere ca am 16 ani si 1.71.Multumesc!

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inaltimea e determinata genetic, degeaba faci volei pentru asta, potentialul tau e in genele tale, desi eu nu cred ca vei ajunge la 1, 75, la 1, 70 ai sanse mari, cand ovulul lui maicata si spermatoizul lui taicatul sau intarnit au hotarat abolut totul inaltimea, cum vei arata, culoarea parului etc voi la biologie nici atat nu invatati? doar in primi 3 ani o dieta lipsita de nutrienti poate afecta dezvoltarea copilului

| KodrutZ a răspuns:

O sa ai metabolismul mai misto mai incolo daca te tii la modul serios. S-ar zice ca ajuta si la dezvoltarea organelor reproducatoare mai misto, dar depinde. Fii serios si s-ar putea sa iti aduca si beneficii financiare ceva mai incolo.
@RAY26TM: Hai fis, nu e in gene si ce loc de munca o sa aiba si ce sortimente de bere ii plac?