| MadalinT00 a întrebat:

De aproape un an fac volei.Cand m-am apucat aveam 1.68.Acum,la 17 ani am 1.71. Tata are 1.78, iar mama 1.64.Credeti ca in 2-3 ani o sa mai pun cativa cm? As vrea sa ajung la o inaltime intre 1.75-1.80.Cateva sfaturi?

4 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Nu exista retete pentru crescut in inaltime. Avand in vedere ca faci sport, ca tatal tau are 178 si ca ai doar 17 ani ai 100% sanse sa atingi inaltimea dorita. Retine: corpul omenesc creste continuu pana la varsta de 21-22 de ani. Sanatate maxima iti doresc!

| asdfq a răspuns:

In mod natural corpul tau se dezvolta pana la 25 de ani, asa ca stai linistit si continua cu voleiul.

| Roxana19aa a răspuns:

Daca faci volei in continuare poate ai sa crești adică sigur ai sa crești de obicei băieți cresc pana la 20

SI NU VREAU FUNDA

| AnoNiM61999 a răspuns:

Nu exista sporturi sau metode pentru creșterea în inaltime! Stiu din propria experienta, am incercat absolut toate metodele timp de in timp îndelungat.
Acest lucru este imposibil.
Eu acum 2-3 ani eram mic undeva la 1.50 aproximativ, iar acum am undeva la 1.75-1.80.
Timpul va rezolva asta.