| steffyboy a întrebat:

Oricine poate intra la un liceu sportiv? Adica cam ce trebuie sa faci ca sa intri la un liceu sportiv?

Răspuns Câştigător
| Zozolly a răspuns:

Eu sunt la un liceu sportiv si practic baschet de performanta.Nu trebuie decat sa-ti alegi un sport care se pratica la acel liceu pentru nota sau pentru performanta.se pun si absente daca lipsesti de la antrenamente fara scuze... sper ca te-am ajutat...

3 răspunsuri:
| nBlade a răspuns:

Sa fi facut sport la un club. apoi pe baza mediei de capacitate plus media de la probele sportive intrii pe unul din locuri. Sau dai cateva mii de euro si s-a rezolvat. cat despre raspunsul de mai jos. orice insitutie de invatamant este OBLIGATA in cazul in care este un sportiv, sa-i motive absentele atunci cand acesta aduce scutire de la club sau federatie.ESTE LEGE DATA SI APROBATA DINAINTE DE 1989

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai din cate stiu trebuie sa dai 3 probe! nu mai stiu care : viteza, rezistenta si cred ca participarea la un sport sau aruncarea mingiei de oina. funda?

| stylenew a răspuns:

Nu poate intre orcine. Cand faci un anumit sport. sa luam exemplu footbal~ul. mergi in cantonament. Un liceu normal. cu profil real sau uman. nu iti invoieste cantonamentul, liceul sportiv da.