| Moggy a întrebat:

Pentru a creste in masa musculara este absolut necesar sa respect toate indicatiile nutritionale cum ar fi sa am un surplus caloric si 150g + de proteina?
Cateodata mi se pare prea mult si nu pot manca atat!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| laurentiutirei a răspuns:

Ca începător poti pune masa musculara mai usor chiar daca nu ti cont de alimentație dar vei ajunge în timp la o formă nasoală dacă nu mănânci ok trebuie să ai surplus caloric sa pui masa fără nu crești slabesti sau te menții depinde.

| VI3 a răspuns:

Salut! Dacă nu poți mânca atât, ai putea să iei suplimente pentru a înlocui acea masă. Diferența între noi doi, este că mie mi se pare ușor să mănânc atât laughing. Sau vroiai să spui că nu îți permiți alimentația?
Tu mergi la sală, sau faci exerciții fizice acasă?
Pentru masă musculară, trebuie să mănânci mult. 4 - 5 Mese pe zi și fiecare să aibă în prim plan proteine, dar și carbohidrați.
Baftă!