| caniele1 a întrebat:

Progresul meu la sala va fi afectat daca ma culc pe la 1-2 noaptea si ma trezesc la 9 ca sa merg la sala?(am program dupa-amiaza,dar e ultimul an, de la anul voi fi de dimineata si as vrea sa stiu cum sa ma alimentez corespunzator din moment ce voi intra la 8 si voi iesi pe la 2-3, ore la care voi merge la sala). Si daca puteti sa imi recomandati niste surse surse de carbohidrati cu absortie rapida.

2 răspunsuri:
| laurentiutirei a răspuns:

Nu va fi afectat daca dormi suficitente ore! 8-10
Poti lua un suplimen alimentar care contine proteine si carbohidrati!
un shake luat cu proteine inlocuieste o masa!
Incearca GFX-8 un gainer de la https://www.pronutrition.ro

| aXy99 a răspuns:

Daca dormi suficient, nu are importanta ora la care te culci.