| kellymcgarry a întrebat:

Se pot pune cauciucuri de 26x2.35 pe biciclete cu frane v-break? Mie frica sa cumpar cauciucuri scumpe si dupa sa vad ca nu incap prin frana.

4 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Daca scoti firul de frana de sub tensiune(care e prins de capatul stang), saboti se departeaza foarte mult si ai loc de cauciuc.

| kellymcgarry explică (pentru KillaNoFilla):

Daca era asa demontam frana cu totul, eu vreau sa stiu daca se pot pune atat timp cat frana e stransa nici mai mult de cat trebuie, nici prea putin, pentru ca nu folosesc bicicleta pe sosea, am nevoie sa le tin doar putin stranse.Cat sa nu atinga cauciucul cand actionez frana la maxim.Dar mersi oricum, raspunsul tau mi-a dat o idee.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru kellymcgarry):

Nu trebuie sa desfaci cu ceia(sa destrangi)nimic, doar strangi(de brate)cu mana si tragi in sus de coltul indoit prin care trece cablul de frana(cotul e pe partea dreapta cum stai pe bicicleta), el iese afara din locasul lui si bratele se departeaza.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru kellymcgarry):

Https://www.google.ro/......ps?/search

noodle ala si quick release