| DracoMadalin00 a întrebat:

Sunt baiat, am 16 ani si am 1.68 sau 1.70. Unii spun 168 altii 170. Fac volei de 2 luni. Tata are 1.78 iar mama 1.64.Credeti ca pot ajunge la o inaltime intre 1.75-1.80?

2 răspunsuri:
| Reqhuiaem a răspuns:

Ai abia 16 ani, omul creste in inaltime pana la 20 de ani. Te ajuta si sportul, dar in general lasa-ti corpul sa se dezvolte in ritmul lui.

| xalex96x a răspuns:

Ai doar 16 ani, mai ai timp sa cresti si daca faci si sport cu atat mai bine. Daca poti si ai posibilitatea iti recomand sa faci Bascket sau Inot macar de distractie, nu trebuie sa fie la un nivel foarte ridicat.