| EyX a întrebat:

Salut Tpu.Am dat comanda de AMIX CarboJet™ Mass Professional 3000g la pret 910 MDL.Cine stie e bun sau nu? Niste date despre mine:am 16 ani, 72kg,1.80m.
http://body-building.md/......3000g.html

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Din 50 gr de carbohidrati, 20 de gr sunt zahar

deci clar, NU

16 răspunsuri:
| EyX explică:

Cine a folosit va rog spuneti e bun Gaineru asta sau nu? Dau funda

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Cosmin86):

Si ce e rau in asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Un gainer de calitate are putin zahar, gen 5 grame din 200, nu 20 din 50... vezi serious mass cat de putin zahar are

de ce mai dai bani pe weight gainere daca vrei zahar, nu e mai ieftin sa cumperi o punga de la supermarket direct?

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa inteleg ca 5g este zahar iar restul sunt carbs complecsi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Exact

| EyX explică (pentru Cosmin86):

Deci sa anulez comanda? mai bine ma interesam inainte sa dau comanda sad sad

| EyX explică (pentru Cosmin86):

Http://body-building.md/ro/catalog/product/646/on-serious-mass-27kg.html uite, acestea sunt serious mass si la fel au mult zahar...ce-mi recomanzi primele sau astea?

| EyX explică (pentru Cosmin86):

Sau Dymatize Super Mass Gainer la fel e bunisor, e eftin si la 252g carbohidrati are 39gr zahar

| Cosmin86 a răspuns (pentru EyX):

Produsul tau avea 20 de gr de zahar din 50 gr carbohidrati
serious mass are 20 gr de zahar din 250 gr de carbohidrati

Deci, de 5 ori mai putin zahar.

Nu anula comanda, acum ia-l si apoi iei seriouss mass.

| Cezar2014 a răspuns:

E bine sa te feresti intotdeauna de steroizi.

| Cezar2014 a răspuns:

Contine prea mult zahar. Vei da repede in diabet, iti distrugi pancreasul si nimic nu ar justifica eventuale compromisuri cu sanatatea ta.

| EyX explică (pentru Cosmin86):

Multumesc, un specialist a mi-a recomandat acel supliment. A zis ca am nevoie de carbohidrati complecsi si asta e suplimentul potrivit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cezar2014):

Pai da, cine vorbea de steroizi?

UNDE vezi tu steroizi in discutile noastre?

| UserAnonim98 a răspuns:

Prea mult zahar!
Iti recomand Gainer: GFX-8 164 lei/lunar; sau batoane proteice: Protein-R -> foarte bune, iei 2/zi, si te duce undeva la 120 lei lunar, siti ofera 34g proteina (au foarte putin zahar)

| EyX explică (pentru Cosmin86):

Ai avut dreptate, are prea mult zahar. Dupa o luna m-am imbolnavit rau de tot.Am avut pancreatita reactiva din vina gainerului asta... vomitam etc.De acum inainte o sa iau doar aminoazici si proteine(whey) dar nu toate fleacurile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EyX):

Daca vrei zahar, e mai simplu sa-l cumperi direct din carrefour sau cora laughing

Ia suplimente de calitate, nu mizerii cu zahar