| Alexandrubgd2828 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare, am 17 ani si 5 luni si o inaltimea de 173, voiam sa va intreb daca mai am sansa sa fac 180+ sau macar 180, tatal meu are 177 si mama cam 153 155, tata mi-a spus ca la 14 ani era f micut, iar eu la sf primului sem de anul trecut avem 169 si cand m-am masurat acum 1 luna 2 aveam cam 173, tin sa mentionez ca fac sport de mic, am făcut fotbal, karate inot (nu de performanta) pana la 12 ani, le am făcut pe rand pe fiecare, si de la 13 ani fac basket, care de 4 ani ma joc incontinuu, in fiecare zi aproape! As mai avea o sansa sa cresc? Multumescc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, daca continui sa-ti stimulezi hormonii de crestere cu hrana foarte sanatoasa (multe fructe proaspete si legume, ca sa aduci aport de vitamine si minerale hormonilor).
Continua zilnic cu baschetul, fiindca stimuleaza si el cresterea si ai toate sansele sa ajungi la 1.80m!

1 răspuns:
| Alexandrubgd2828 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos pentru rasp!