| 4NDI a întrebat:

De ceva timp am descoperit o noua pasiune... yoyo-ul. As vrea sa-mi cumpar unul dar nu stiu ce sa aleg dintre yoyofactory fast 201 si yoyofactory whip... Ambele au acelasi pret. Voi ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| Ramygirl99 a răspuns:

Salut! Vad ca ai aceeasi pasiune ca mine.Ei bine, sa fiu sincera eu am avut Fast, dar in prezent am whip si pot sa spun ca la fast se poate ajusta nivelul de raspuns(responsive-unresponsive)dar nu se pot face multe scheme(deoarese se opreste destul de repede din invartit)si se rupe ata foarte usor(din cauza zimtilor si daca te joci in casa poti sparge cevalaughing...).In schimb Whipul este foarte bun pentru scheme, iar ata se rupe foarte greu.Eu zic sa iti iei mai intai fast pentru ca e mai bun pentru incepatori(Crede-ma, e foarte greu pentru un incepator sa se acomodeze cu un eu-eu complet unresponsive ca whipul)si apoi sa iti iei whip(dupa ce inveti cateva scheme.de ex. trapezul).Iti urez mult noroc cu acest hobby si sa bucuri de yoyo-ul pe care ti-l vei cumpara(poti sa-l cumperi de pe yoyobox.ro.eu de acolo mi le-am luat).Sa nu te lasi niciodata de acest sport(cum am facut eu pentru. un timp, iar apoi m-am apucat din nou de el si am invatat din greu, iar acum toata scoala se uita la "spectacolele" mele din curtea scolii). Daca iti iei whip poti sa iti iei si un rulment Center-track(eu asa am). Costa 50 de lei si sunt foarte multumita de el(face yoyo-ul putin ajustabil si nu il mai dai intr-o parte asa de des)Numai bine!