| Luigi96 a întrebat:

De ceva timp incerc sa-mi vand o bicicleta dar din pacate nu am reusit inca. M-am gandit sa o dau la schimb pe alta bicicleta si sa mai dau diferenta daca e nevoie. Dar nu stiu daca merita sa am o bicicleta la mana a doua sau sa astept ca sa o vand si sa imi iau o bicicleta noua din magazin. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

E buna ideea cu schimbul. Dar mai intii incearca sa intelegi de ce nu ai reusit sa o vinzi, mai e buna de ceva, sau ai cerut tu prea mult?
Una noua costa destul de mult, daca vrei sa iei ceva bun. Iar la second, poti prinde ceva bun si destul de ieftin. Eu mi-am facut-o pe cea de acum din bucati. Am luat cadrul cu furca, ghidonul si tija de sa, cadrul triple-butted, asta inseamna ultrausor, a fost o ocazie fenomenala, l-am luat cu 400 de lei, cand el doar cadrul e cateva sute de euro, schimbatoarele separat, rotile de la cea veche, pentru ca fusesera upgradate la un moment dat cu butuci foarte buni, si am acum o bicla foarte buna si de care imi place mult.

3 răspunsuri:
| Augustin_IRazvan_2000 a răspuns:

Eu, zic sa aștepți pana o vei vinde și după îți iei alta din magazin

| penus a răspuns:

Am eu bicicleta de gaming daca vrei.O dau la schimb pe asta ata daca mai dai diferenta in cazul in care trebuie

| CORE55 a răspuns:

Iti recomand sa astepti sa o vinzi si sa cumperi una noua din magazin. E mult mai convenabil.