| Levis1 a întrebat:

De curand am implinit 17 ani, am 1, 70m si 58kg. As dori sa ma apuc de sala si m-am gandit la acest lucru in jur de 1 an. Am fost la sala de cateva ori pana acum insa in mintea mea era ceva de genu "lasa ca fac mai tarziu" si cred ca acel moment este acum. Sunt cateva probleme aici, precum cea a motivarii iar alta ar fi cea a programului: Nu prea stiu cu ce ar trebui sa incep, cat timp si cate zile pe saptamana. Mi-ar putea explica cineva mai in detaliu va rog? De asemenea as dori sa va intreb daca Diabetul ar fi un motiv pentru care sa nu ma apuc de sala.

2 răspunsuri:
| clauuuuuuuu a răspuns:

Salut, eu am 15 ani, 1, 74 m si 60 de kg si m-am apucat de sala acum 2 luni. Motivatia mea a fost, si mai e una aiurea, dar buna : Sa arat bine! pentru ca imi place sa ma ingrijesc tot timpul. Merg de 4 - 5 ori pe saptamana, iar sambata si duminica pauza. Fac in felul urmator: Luni-Piept, Marti-Spate, Miercuri-Picioare(Cateodata), Joi-Umeri, Vineri-Brate. Despre Diabet, nu cunosc habar n-am happy. Funda?

| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine faceai 1 an de sala decat sa te gandesti