| MDSanonim a întrebat:

Salut
Am 14 ani, i-am implinit acum cateva luni si vreau sa ma apuc de sala. Pot sa incep de la varsta asta?
Am citit pe net ca daca te apuci de la varsta asta, corpul tau stacneaza, nu te mai dezvolti cu absolut nimic. Penisul ramane la aceeasi dimensiune, nu mai cresti in inaltime, etc. Sunt adevarate aceste chestii?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, poți să te apuci la acesată vârstă, dar nu e recomandabil. Indicat e să începi după 18 ani.

| WaterDrop a răspuns:

Daca te apuci acum vine BauBau si iti fura muschii, mai bine mai asteapta pana la 16-17 ani.

| Natus4Vincere a răspuns:

Daca ti se pare ca ai corpul nu foarte dezvoltat nu incepe direct cu sala, incepe cu niste flotari, tractiuni, abdomene, etc... Foloseste.ti doar greutatea corpului nu apela la fiarewinking

| 08262805ana a răspuns:

Nu sunt adevarate am o grămadă de prieteni care fac sală de la 13 ani si intre timp s-a dezvoltat... daca vrei sa faci sală apucate, nu o sa iti oprească dezvoltarea!happy