| Marianutzu a întrebat:

Este adevarat ca daca te apuci de sala exista riscul sa nu mai cresti? Am 16 ani si 1, 55.

4 răspunsuri:
| Aritzu2000 a răspuns:

E bine daca vrei sa te apuci de la 16 ani sa faci sala. Acum depinde de fiecare om, s-ar putea sa cresti s-ar putea sa nu, dar cel mai probabil cazurile sa nu mai cresti sunt atunci cand te apuci prea devreme. Depinde de cat de dezvoltat esti si alimentatia, de asemenea.
Eu zic sa te apuci de sala fara nici o grija. Bafta!

| AndRa003L a răspuns:

Nu. Sunt doar unele sporturi care impiedica cresterea in inaltime (ex: gimnastica). Depinde de organismul tau la ce varsta te vei inaltawinking
Eu am 1.58 la 14 ani :3

| neutrino a răspuns:

Depinde de ceea ce faci la sala, motiv pentru care, intotdeauna se cere sfatul unui specialist, inclusiv al unui medic, inainte de a te apuca de exercitii fizice la sala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există acest risc dacă faci sală fără să iei nici un supliment, dacă iei suplimente care te umflă atunci sunt şanse de 80% să nu depăşeşti 1.60m