| Misha4217 a întrebat:

Buna la 17 ani daca te apuci de sala nu mai cresti? sau cresti?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De crescut vei mai creşte în funcţie de codul tău genetic. Oprirea din creştere are o medie de 18-20 ani şi cazuri mai rare până la 22!

| Misha4217 explică (pentru onasis1961):

Daca ambii painti au 1.70///dar eu am la 17 am 1.70//as putea sa mai cresc pin la 20 tatal are 1.72

| IMihaiCatalin a răspuns:

Depinde de organism. Daca ai deja o inaltime "decenta" ( 1.74+ ) e ok cu o alimentatie sanatoasa.

| Misha4217 explică (pentru IMihaiCatalin):

1.70 am

| DuzzyDrey a răspuns (pentru Misha4217):

Cati ani ai?

| Misha4217 explică (pentru DuzzyDrey):

16 sh 10 luni

| DuzzyDrey a răspuns (pentru Misha4217):

E bine, 16 ani se varsta "buna" cand ar trebui sa te duci la sala, si nu nu este adevarata partea cu iti stagneaza crestearea doar daca faci exercitiile incorecte si pui persiune pe coloana ( adica sa nu faci genoflexiunii cu haltera pe umeri sau sa stai stramb, la fiecare exerciutiu coloana trebuie sa strea cat mai dreapta)... Bafta

| Traicu_Petrica_1989 a răspuns:

Mai gresti dar daca treci de 20 de ani nu