| xoxo16 a întrebat:

Este adevarat, ca daca te apuci de sala, de la o varsta frageda, te face sa nu mai cresti in inaltime?

Răspuns Câştigător
| Finetti1313 a răspuns:

Nu cred. Bineinteles, corpul tau se dezvolta si in masa musculara, nu doar in inaltime. Dar se spune ca influenta asupra inaltimii e un mit si ca nu influenteaza cu nimic sala. Oricum, sala de la o varsta frageda nu prea e buna...

11 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Eu faceam flotari si tractiuni cand eram mic, iar acum toti cand ma vad imi spun "ce mare ai crescut".Nu ti se intampla nimic.
funda?

| Derbedeu24 a răspuns:

Ai cam gresit categoria, nu face nimic. Daca vei fi baiat cuminte si nu vei face geno sau orice altceva cu greutate mai mare decat greutatea ta deasupra capului nu stopezi cresterea. Multa bafta la sala!

| xoxo16 explică (pentru Derbedeu24):

Da, imi pare rau, dar categoria asta este cea mai vizualizate, si voiam un raspuns rapid.

| NDC12 a răspuns (pentru Derbedeu24):

Nici cu geno sau greutate mare deasupra capului nu se opreste cresterea in inaltime, toate astea tin de genetic, nu mai aberati.

| Pissicuta a răspuns:

Nu cred...dar daca te apuci de sala prea devreme poti avea probleme cand vei fii mai mare asta ti-o poate spune si medicul

| xoxo16 explică (pentru Pissicuta):

Probleme, in ce sens?

| NDC12 a răspuns (pentru Pissicuta):

Serios,pisicuto? Uimeste-ne, ce probleme poti avea daca te apuci de sala de mic?

Iti spun eu, absolut nicio problema.

| szanescu1 a răspuns:

Nu nu este adevarat.Asta e doar o minciuna.Eu am 13 ani si fac cu haltere si gantere de 1 an si is bine am 168cm

| nopainnogain29 a răspuns:

Nu are nici o legatura.La un singur exercitiu, geno cu bara, daca faci cu greutate prea mare, dar in rest nu are nici o legatura.

| SoLoSpune a răspuns:

Da...

| NDC12 a răspuns (pentru SoLoSpune):

Serios?

SALA NU OPRESTE cresterea in inaltime