| Andrei73802717159 a întrebat:

Fac sala de 4 luni si acum sunt intr-un proces de slabire si ma gandeam ca dupa ce slabesc sa incep sa pun masa musculara dar nici sa nu devin gras din nou.Am 1,72 15 ani si momentan am 81kg.Cam cat ar trebui sa mananc pe zi in plus ca sa nu depun masa musculara?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai vrei masa sau sa te mentii sau sa slabesti ca nu am inteles.
Ca sa nu te ingrasi trebuie sa ai un deficit caloric, adica sa consumi putine calorii sau regula de aur sa arzi mai multe calorii decat consumi.
Ca sa faci masa musculara este mai greu depinde de multi factori printre care zic eu cel mai important este alimentatia si genetica!

| Violleta2022 a răspuns:

Asadar, de crescut in inaltime, nu mai vrei sa cresti, nu?
Fiidca sala inhiba cresterea in inaltime!
Tu nu trebuie sa mananci in plus, ci in minus, tocmai pentru a pierde din greutate, pentru a pierde aproximativ 10kg.