Întrebare recomandată | skirlex a întrebat:

Salut, vreau si eu proteine pentru creșterea masei musculare, ma ajutata cineva ce sa aleg?

2 răspunsuri:
| Seven07 a răspuns:

Fructe, legume, carne, alimentatie sanatoasa, un program fix pentru alimentatie, fara alcool excesiv ( un pahar de vin din cand in cand face chiar bine ), categoric fara droguri si/sau tutun. Antrenamente periodice. Iti garantez ca masa ta musculara se va dezvolta mai greu decat daca bagi proteine sintetice, dar nu vei avea probleme cand vor trece anii, nu ai riscuri sa te imbolnavesti din cauza lor si, spre deosebire de proteinele sintetice, iti creste si forta, nu numai masa musculara. Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Seven07):

E imposibil anatomic sa maresti masa musculara fara sa maresti forta.

Mai documenteaza-te inainte sa aberezi.