| Smokey13s a întrebat:

Am si eu nevoie de niste pareri. Ce proteine imi recomandati pentru cresterea masei musculare? In vara vreau sa imi cumpar ceva bun, doar pentru cresterea masei musculare

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Doar 2 mese pe zi? Nu pui muschi cu 2 mese pe zi. Si la greutatea ta, clar n-ai nevoie de carbohidrati.

Deci poti folosi la fel ca mine ( esti tot endomorf ), le gasesti pe www.megaproteine.ro, iei o portie dimineata ( cand zici ca nu mananci ) si alta imediat dupa antrenament.

Si pune-ti la punct alimentatia, 4-5 mese pe zi ( din mancare + suplimente ) si proteine la fiecare masa.

proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, alegi a.i. sa aiba grasime minima ( gen pieptul de pui sau de curcan, peste oceanic, branza slaba - in niciun caz de burduf chiar daca are 27 % proteine -, etc. )

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Eu folosesc dymatize elite whey si whey gold ( de pe megaproteine.ro ).

Dar eu sunt endomorf, tu daca ai alt tip somatic si alta alimentatie, e posibil sa ai nevoie de alt produs.

Ce varsta, inaltime/greutate si ce alimentatie ai? Doar dupa astea iti poti alege o proteine, nu exista ceva universal, bun pentru toti

| Smokey13s explică (pentru Cosmin86):

Fac 18 ani in mai, am 1.90 si 90 kg
Cu alimentatia nu stau prea bine pentru ca nu mananc dimineata
Ma trezesc si mananc direct de pranz. Si mai invat si dupa amiaza si nu am timp sa mananc cand si cum trebuie, iar dupa liceu mananc seara pe la 8-9

| Cosmin86 a răspuns (pentru Smokey13s):

Doar 2 mese pe zi? Nu pui muschi cu 2 mese pe zi. Si la greutatea ta, clar n-ai nevoie de carbohidrati.

Deci poti folosi la fel ca mine ( esti tot endomorf ), le gasesti pe www.megaproteine.ro, iei o portie dimineata ( cand zici ca nu mananci ) si alta imediat dupa antrenament.

Si pune-ti la punct alimentatia, 4-5 mese pe zi ( din mancare + suplimente ) si proteine la fiecare masa.

proteine = carne, peste, branza, oua, alte lactate, alegi a.i. sa aiba grasime minima ( gen pieptul de pui sau de curcan, peste oceanic, branza slaba - in niciun caz de burduf chiar daca are 27 % proteine -, etc. )

| MalusDacus a răspuns:

Serious Mass de la ON e vreo 150 ron si te tine 2 luni.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MalusDacus):

Luat corect 150 de lei te tine 2 saptamani, deci 300 de ron / luna, 600 de ron / 2 luni, ce faci tu de te tine 2 luni e apa de ploaie.

P.S. : serious mass nu inseamna proteine, inseamna carbohidrati ( are si proteine, dar putine, in schimb carbohidrati la greu )

| jocurifree a răspuns:

Parerea mea ii sa nu iei nimic, sa cresti natural
Ps. http://jocurifree.org

| Cosmin86 a răspuns (pentru jocurifree):

Si cu proteine tot natural e