| BlackWolfPB a întrebat:

Salutare!
Muzica te poate ajuta sa fi mai bun la sport?
Te ajuta in cresterea in masa musculara ( adica daca te face mai puternic )?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica iti da,, energie" la figurat. Si eu ascult muzica la casti cand merg pe distante lungi (turul Herastraului) sau cand fac teme sau chiar curat prin casa. Muzica iti da spor prin ritmul ei, ppate fi muzica deprimanta, relaxanta etc. Muzica iti transmite emotii. Anumite melodii te fac mai dornic de miscare, dar in niciun caz nu-ti cresc masa musculara ce naiba?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Te ajuta sa te concentrezi, dar nu iti mareste nimiclaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efectul pe care il are muzica e acela de a distrage creierul. Acesta va fi concentrat mai mult pe muzica si mai putin pe a transmite faptul ca a obosit corpul, astfel vei putea face mai mult efort decat fara muzica.
Puterea muzicii e doar la nivelul mintii, nicidecum nu creste masa musculara de la sine doar pentru ca asculti muzica.

| Adry05 a răspuns:

Ce legătură ar putea să aibă? rolling on the floor)) muzica maxim te face mai energic, nimic mai mult

| DeeaCarmen a răspuns:

Te ajuta daca asculti muzica motivationala