| Vegeta07 a întrebat:

Masturbarea poate afecta cresterea in masa musculară?

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Dimpotriva,ar trebui sa faci muschi la maini, dar trebuie sa folosesti cumva ambele maini sa nu apara diferente.

| venividivici2017 a răspuns:

Masturbarea ca si sexul sunt nocive pentru cresterea masei musculare.Prin sex, se elimina zinc, care se gaseste in lichidul seminal.Acest zinc contribuie la nivelul de testosteron din organism.Cu cat nivelul testosteronului este scazut, cu atat energia iti scade.De asemenea dupa sex, corpul elibereaza o substanta numita oxitocina, care are functia de a ne relaxa.Prin urmare daca vrei sa construiesti ceva de calitate,pe langa dieta, odihna, tras de "fiare", incearca sa reduci sexul, sau masturbarea in cazul tau!

| Armina22 a răspuns (pentru venividivici2017):

Ce răspuns pe înțelesul tuturor happy

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru venividivici2017):

rolling on the floor NU elimini nimic SEMNIFICATIV care ar duce la ce spui tu acolo. Esti cal, taur? Dai 1l de sperma?

| AvramCodrut a răspuns:

Bineinteles ca nu