| andreigustaviol a întrebat:

Salutare, TPU. Am si eu o intrebare. Am aproape 17 ani si 1, 75+ in inaltime, as vrea sa ma apuc de un sport, ce sport ar fi potrivit pentru varsta mea? Mentionez ca fac sala de aproximativ un an, fara pauze, am practicat anumtie sporturi la un nivel de incepator gen: Fotbal, Innnnotul, Baschetul(3-4 ANTRENAMENTE) si Rugby-ul, imi puteti recomanda unele?

Răspuns Câştigător
| Miru_Miru_1998_rrlw a răspuns:

Eu zic ca esti bun pentru baschet, daca ai abilitati motrice bune si o viteza destul de buna esti perfect pentru acest sport. Daca nu iti place te poti apuca de box, tinand cont ca faci sala inseamna ca ai ceva fibra.Si rugby-ul pote fi bun pentru tine deci allege dinte astea trei..Si bafta sper sa ai success in ce sport o sa practici.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tenis? Ceva ce implica lupte gen karate?

| Vati_Deni_2000 a răspuns:

E cam tarziu sa te apuci de baschet la varsta asta, fotbal nu recomand acum la fel ca si la baschet, parerea mea ca voleiul ar fi cel mai indicat pentru tine.