| alex251 a întrebat:

Salutare tuturor, am 16 ani 1.70m si cam 63kg...cam cati cm mai cresc? asa in mare zic dupa 16 ani majoritatea care au inaltimea asta 1.70 cam pe la ce inaltime ajung la maturitate, precizez ca am parinti scunzi mama 1.60 tata 1.65...

3 răspunsuri:
| vioviovio13 a răspuns:

Nu cred ca mai cresti...

| a9r4 a răspuns:

Salut, in mod normal nu ai de unde sa stii cat mai cresti, am vazut si copii inalti care au parintii mai scuzi (inclusiv tu i-ai depasit deja). Am auzit cum ca ar fi ceva analize ce se pot face pentru estimari insa banuiesc ca sunt scumpe.

Daca vrei insa sa cresti iti recomand altceva, fa sporturi care te ajuta in dezvoltare cum ar fi inotul, polo, baschet...

| TheWalker11 a răspuns:

Pai eu la 14 ani am 1.74 iar parintii mei au 1.64 si 1.70 deci. laughing eu zic ca mai poti sa te inalti 5-10 cm.Incearca basketul, innotul sau voleiulwinking! Succes!