| stefan1414 a întrebat:

Salut sunt baiat și am 14 ani și 1.65, mama are 1.60 tata 1.70 la ce înălțime as putea să ajung aproximativ?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cred ca vei depasi aceasta 'medie aritmetica' a parintilor tai, adica vei putea avea mai mult de 1, 70m in viitor!
dar nimeni nu iti poate spune exact si concret tine de multi factori si da si genetici!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil 1.75m

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mult 1, 72

| Nefertiti369 a răspuns:

Depinde de ce gene ai. Poti sa iei după bunici maximul de înălțime, nu neapărat de la părinți.

| stefan1414 explică (pentru Nefertiti369):

Pai tataia si cu unchi miu mai sunt inalti tataia cred ca avea 1.75+ iar unchi miu 1.80