| claudiu_5730 a întrebat:

Se castiga bani la karate kyokushin la campionatele mari la europene la open sau cand mergi in alte tari la concursuri se castiga? cam cat aproximativ dau funda celui ce spune adevarul

3 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Cred ca se castiga, dar nu cred ca mai mult de 1000 euro pe concurs daca,,, castigi bani numai daca ajungi campion mondial, dar si asa daca nu esti intr-o competitie ca UFC sau macar antrenor intr-un club de prestigiu nu castigi baniwinking

Răspuns utilizator avertizat
| ramona_3149 a răspuns:

Da se castiga bani dar trebuie sa muncesti mult pentru asta. Daca iei premiul intai la concursuri europene castigi cam 10.000 de euro dar jumate ia antrenorul tau deci o sa castici 5000 de euro.Dar depinde de concurs. Daca concursul este important iei multi bani.Dar daca este unul mic iei putin bani.Si stiu asta pentru ca am o prietena care practica acelasi sport. Funda?