| adela2012 a întrebat:

Stiti cumva niste exercitii pentru grasimea de pe abdomen, dar care se efectueaza din picioare? Cum acestea: https://www.youtube.com/watch?v=kh1RdwPC5h0

6 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Asa crezi tu ca sunt pentru grasimea de pe abdomen? Abdomenul plat se face din 80%alimentatie si restul de 20% cardio.

| adela2012 explică:

Nu am spus ca sunt pentru abdomen, doamne..doar am dat un exemplu. Nici sa raslundeti calumea nu mai sunteti in stare sau nu mai stiti sa cititi. Daca nu stii sa dai un raspuns calumea mai bine taci din gurawinking

| kevincube a răspuns:

Gândeşte-te astfel: o maşină cu 100 cai putere consumă mai puţin combustibil decât una cu 500 cai putere.
Dacă tu eşti slabă şi nu ai colăcei şi nici foarte multă grăsime pe abdomen vei da mult mai greu jos grăsimea pe care o ai decât o persoană obeză pe care grăsimea atârnă.
Ca să arzi grăsimea sunt necesare exerciţii care solicită minim 3 muşchi în acelaşi timp, cum ar fi: geloflexiuni, flotări, etc.
Cele mai uşoare de făcut sunt genoflexiunile.
Dacă vrei să încerci ceva mai dur caută pe youtube: insanity workout.
Dar nu uita, pentru a arde grăsimea într-un timp scurt este nevoie să-ţi soliciţi minim 3 muşchi în acelaşi timp. Să ai grijă după ce faci exerciţiile să nu mânânci gras ci mai mult bio cum ar fi fructe şi legume.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru kevincube):

Ma omorati cu sfaturi dinastea...omori fata cu legume si fructe. Da sunt bune dar organismul are nevoie si de grasimi si de proteine ca sa functioneze normal. Mananca sanatos, evita prajelile, fast-food-urile, dulciurile si bauturile carbogazoase si fa jogging, inot, sprinturi, genoflexiuni etc

| kevincube a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Salut Alex,
dacă nu te-ai fi grăbit ai fi văzut că nu am spus să consume doar fructe şi legume ci mai degrabă ce ai spus şi tu şi anume bio ci nu fast food şi alte mâncăruri nesănătoase. O zi faină!

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru kevincube):

Scuze kevin, eram putin obosit si intelesesem altceva. Respect celor care stiu sa dea sfaturi bunewinking