| Dragos_Dragos_1990_Ycz9 a întrebat:

Unde pot vedea rezumatul finalei europa league (Steaua-Sevillia) cand a luat steaua cupa. Nu mai stiu anul dar stiu ca a castigat steaua finala.

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Te afli intr-o eroare. Steaua nu a castigat niciodata Europa League.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Steaua nu a castigat finala Europa League (nici nu exista atunci aceasta competitie) ci finala Cupei Campionilor Europeni, in anul 1986, impotriva Barcelonei, cu scorul de 2-0, dupa executarea loviturilor de departajare. Finala s-a jucat in Sevilla. Incearca pe site-ul oficial Steaua sau pe YouTube.

| AdyColt a răspuns:

Steaua nu a castigat vreodata Europa League. A castigat Supercupa Europei si Champions League, care S-A ŢINUT IN Sevilla.