| Raluca38 a întrebat:

Va rog imi puteti spune stie cineva cum se pronunta la fotbal golaveraj? Aud la radio sau la televizor ceva in genul GOLAGARAJ dar nu cred ca este corect. Sa nu-mi spuneti ca se pronunta GOLAVERAJ exact cum se scrie ca nu am auzit asa.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pronunta exact cum se scrie. Daca ai auzit altceva inseamna ca respectivul nu a pronuntat corect.

| Morphines a răspuns:

Se pronunta asa cum se scrie "golaveraj" in limba romana!winking

| DeeaAndreeaEu a răspuns:

Se pronunta exact cum se aude. Fac si eu sport la handball, si se castiga meciuri la golaveraj, iar toata lumea spune asa.
Se pronunta exact cum se scrie.