| roxydeny2000 a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine in ce caz este valabil faultul de doi la unu in jocul de baschet sii am auzit ca in momentul in care repui mingea dinafara terenului adversarul tau trebuie sa stea la o distanata de minim un metru de tine... Este adevarat?

1 răspuns:
| george204 a răspuns:

In legatura cu distanta de 1 metru da este adevarat. Ea se aplica in toate meciurile de baschet cand este o repunere din afara terenului. De faultul de doi la unu nu am mai auzit nicioadata...laughing poate te refereai la altceva