| anonim_4396 a întrebat:

Vreau intrebari si raspunsuri din wrestling ca si un test. Cele care imi plac sau nu le stiam sau sunt interesante funda +3 vot necastigatorii au 6 vot 2 din amuzant, 2 folositor si 2 inteligent

3 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

1.Numarul real de titluri mondiale al lui Ric Flair
r:21(doar 16 recunoscute)
2.Prima denumerie a WWE
r:CWC(Capitol Wrestling Corporation, funciona sub sigla NWA)
3.Primul si ultimul campion ECW(original)
primul Jimmy Snuka
ultimul Rhino
4.Sub ce nume de ring a debutat Undertaker in 1984
r:Texas Red
5.Sub ce nume a debutat Stone Cold in WWF
r:The Ringmaster
6.cine a detinut cel mai putin titlul WWE
r:Andre the Giant, 30 de secunde dupa care a cedat titlul lui Ted Dibiase Sr, schimbul nu a fost acceptat de wwf si titlul a fost declarat vacant
7.Cine s-a aruncat peste Randy Orton de la 10m inaltime la Raw
r:Jeff Hardy
8.Cel mai longetiv WHC din istoria WWE
r:Batista, 282 de zile
9.Cel mai longetiv campion hardcore
r:The Big Boss Man-97 de zile
10.Cine a castigat titlul WWE la cel mai scurt timp de la debut
r:Sheamus

| Anime1000 a răspuns:

Cine a intrat in acest an in topul celor care au tinut cel mai mult titlul de campion mondial?
CM Punck

| Anime1000 a răspuns:

Cine a intrat anul trecut in topul 5 al omenilor care au tinut cel mai mult timp titlul de campion mondial?
CM Punck.