| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o bicicleta si am nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu ma pricep deloc.
O vreau DOAR pentru plimbari cu prietenii, prin oras, parc si... cat mai ieftina posibil, ca nu are rost sa dau foarte multi bani avand in vedere ca nu o voi folosi foarte mult.
Cate ceva despre mine: sunt fata, am 22 de ani, am 1.62m inaltime.
Cum vreau sa ma ajutati:sa-mi spuneti anumite caracteristici pe care sa le urmaresc la bicicleta: ce diametru sa aiba jantele, cat de "inalta" sa fie (nu stiu sa spun in termeni potriviti :)) ), ce greutate ar fi bine sa aiba, sau de ce anume mai trebuie sa tin cont... eventual sa-mi dati ceva exemple.
De exemplu aici: http://www.emag.ro/......priceasc/c ar fi vreuna ok pentru mine? Sau dati-mi alte modele de pe alte site-uri, m-ar ajuta mult.

Multuuumesc!

1 răspuns:
| B3B3NI a răspuns:

Tie iti trebuie o bicicleta tip Sport cu suspensi, viteze si cu un cauciuc rezistent.