| Myyy3 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala sa fac muschi nu sa slabesc.Trebuie sa ma duc la culturism sau la fitness? Argumentati! ofer funda imediat!

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Fitness fac oameni care nu doresc masa musculara ci doar sa se tonifieze si sa fie mai sanatosi.Culturismul este bazat pe cresterea in grutate dar cu musculatura iesita in evidenta.Mergi la o sala de forta.De acolo sti ca vei pune masa musculuara si poti fi indrumat de catre antrenori si chiar alti oameni care practica acest sport de ceva timp si au rezultate.

7 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Uite aici niste programe si sfaturi:
http://digihd-sport.blogspot.com
intri la sectiunea fitness
succes!

| andreimada a răspuns:

Fitness!

| hibrid112 a răspuns:

Culturism e pentru profesionisti sportivi de performanta.Noi ii spunem simplu fitness unde adevarat poti slabi sau pune masa( daca lucrezi cu greutati mari) deci fitness oricum va trebuii sa si slabesti pentru a contura muschii facuti cu greutati mari.Bafta!

| Alexycys2000 a răspuns:

Pai la fitness nu prea faci muschi, mai mult slabesti...mai bine culturism, dar daca mananci bine nu cred ca te mai ingrasi.

| bosshori a răspuns:

La fitness numa alergi, faci stretching, tot felul de exercitii pentru femei mai in special si grasi, la culturism ii numai Heavy Duty, adica locul unde se pune masa musculara

| NimicGol a răspuns:

Culturism.

| sergiudaniel a răspuns:

Frate oricum slabesti ori unde te-ai duce, dar intai slabesti si cand o sa inceapa sa se puna muschi calumea o sa incepi sa te ingrasi