| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar niste gantere sa fac exercitii acasa. De cate kilograme sa fie gantera avand in vedere ca nu am facut niciodata exercitii cu gantere? As vrea sa-mi dezvolt bicepsul sa fie vizibila bila.

9 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci si niste flotari, sau alte exerciti pentru bicepsi, pe langa astea conteaza si cat repetari faci pe zi.Conteaza si ce forta ai tu ca nu-ti trebuie nici de 500 g si sa faci 100 si nu ajuta aproape la nimic dar nici de 10 kg din prima.Alegeti o gantera care poti face fara probleme 15 repetari macar si dupa 1 saptaman asa poti sa folosesti si o gantera mai mare cu 1Kg de exemplu.

| Adrianix29 a răspuns:

Aprox. 3-5 kg thinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Drack550):

Flotari pentru biceps? laughing

| Cosmin86 a răspuns:

Gantere reglabile evident

Dar muschii nu se fac cu 2 gantere amarate, pierzi vremea.

| rapismylove a răspuns:

Eu am gantera de 7 kg si fac usor 100 de repetari si nu am cine stie ce muschi smug

| z99fun a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce imi recomanzi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru z99fun):

Sala sau street workout

| Cosmin86 a răspuns (pentru rapismylove):

Pai logic ca n-ai, muschii se fac cu totul altfel

cu 100 de repetari faci rezistenta, nu muschi

| Wehes a răspuns:

Sala amice, acasa nu faci mare lucru mai ales cu 2 gantere.