| costelinho a întrebat:

Vreau sa stii si eu va rog ce abilitati ar trebui sa aiba un mijlocas central sau dreapta. funda

2 răspunsuri:
| Urpaniel a răspuns:

În primul rând trebuie sa poată observa jocul, din moment ce ei trimit mingea la finalizare.

| Giorgino a răspuns:

Mijlocasul central, este creierul echipei, el trebuie sa ocupe toata zona centrala, sa-i serveasca ideal pe colegi.
Mijlocasul dreapta, mai poate lua mingea si singur ( adica actiuni individuale ), trebuie sa faca si faza ofensiva si defensiva si sa vina cu centrari de calitate in careu.