| SaveTheNature a întrebat:

1. Ce simtiti cand ajutati pe cineva?
2. Ce simtiti cand mintit pe cineva?
3 Ce simtiti cand barfiti pe cineva?
4. Ce simtiti cand ati aflat ca va mintit, sau ca cineva va barfit?
5 Ce simtiti cand aveti nevoie de ajutor si nimeni nu va ajuta?
6. Ce simtiti cand inselati pe cineva?(in general, dar si in dragoste)
7. Dar daca ati fi voi inselat de catre cineva(in general, sau in dragoste)

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

In toate cazurile simt ca nu pot fi mai mult de un simplu om.

| Ecea a răspuns:

1.Compasiune.
2.Nu prea o fac, daca cand o fac este cu un anume scop sau spre binele persoanei respective, nu simt nimic.
3.Nu barfesc pe nimeni, nu vad de ce m-ar interesa viata altora.Sunt mult prea preocupat cu a mea,nu pierd timpul discutad despre altii, este viata lor, fiecare face ce vrea.
4.Nimic,nu ma intereseaza, este problema fiecaruia. Daca atat il duce capul, atat face.
5.Nu cer ajutorul nimanui, prefer sa fac totul singur, nu ma compromit.
6.Depinde de situatie,daca este vorba de o relatie amoroasa evit sa o fac,dar daca se intampla nu am nici un fel de sentiment,incep sa ma gandesc mai exact daca ceea ce am eu este ceea ce vreau. Daca insel pe cineva intr-o afacere sau ceva asemanator, nici aici nu am un sentiment anume, deoarece astea sunt afacerile.Trebuie pice unu ca sa urce altul.
7.Intr-o relatie amoroasa,incep sa ma gandesc unde am gresit si ce am facut, ma simt doar dezamagit de mine insumi, am dat dovada ca exista altcineva mai bun ca mine pentru persoana care insala.In afaceri cam la fel, ma simt dezamagit si ma gandesc oare ce mi-a scapat.Analizez inca odata detalile.

| itscloudyoutside a răspuns:

1. Bine, dar nu incep sa sar in sus de bucurie.
2. Daca e o minciuna urata care chiar nu-si are locul, ma simt chiar nasol.
3. Nimic. Si asta pentru ca nu barfesc si nu am barfit niciodata vreo persoana la care tin.
4. Depinde. Daca m-a barfit / mintit o persoana pe care nu o cunosc prea bine sau care nu imi este apropiata, imi este egal cu 0. Dar daca face asta o persoana apropiata, normal ca nu-mi convine, si ma simt tradata.
5. Ma descurc singura cumva. happy
6. Pai pana acum nu s-a intamplat asta, si nici nu prea vreau sa se intample... Pot doar sa imi imaginez. Daca as insela pe cineva, banuiesc ca nu as vrea sa fac cu adevarat asta iar apoi mi-ar parea rau (chiar daca persoana respectiva ar afla sau nu).
7. Oribil. straight face Cred ca nu exista lucru care te face sa te simti mai prost decat asta. Sa tii la o persoana si sa afli ca de fapt are doua fete (am folosit "tz" ca sa se inteleaga).

| AlinaaAli a răspuns:

1 cand ajuti pe cineva, te simti bine ca ai putut sa ajuti si ca ai fost de folos
2 cred ca putina rusine, dar depinde si de ce minti, de multe ori e mai bine sa minti decat sa spui adevarul
3 de barfit,toata lumea barfeste, si nu te simti cine stie cat de bine, depinde si de barfatongue
4 furie
5 eu sincer in momentele alea ma gandesc numai ca o s vina o vreme cand si ei o sa aiba nevoie de ajutorul meu si o sa fac la fel
6 e naspa, sincer!
7 te simti de parca ti-ar fi cazut ceva in cap, asta e clar si bineinteles vrei sa te razbuni!

| Zuzzy05 a răspuns:

1.Ma simt foarte bine cand ajut, simt ca am un suflet mai bun.
2.Simt ca nu trebuie sa mint, dar acum cate o minciuna.ma rog conteaza si cui i-o spui.
3.Ma gandesc "daca si persoana aceea m-ar barfi, cum m-as simti?" si ma opresc(aproape mereu)
4.Ma simt rau stiind ca mi s-a ascuns adevarul, si chiar daca barfele in general sunt 'inventate', sunt foarte curioasa sa aflu ce s-a zis de mine.
5.Simt ca nimanui nu-i pasa de mine si incerc sa ma descurc singura.In general am prieteni care ma ajuta, nu m-am prea simtit neajutorata.
6.Pana acum nu am inselat in dragoste.In general simt ca gresesc si mai bine nu as face asta.
7.Am fost inselata in dragoste, dar am aflat dupa 7 luni straight face si nu mi-a prea pasat.In general am fost de mai multe ori inselata si m-am simtit foarte rau dar am trecut peste...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.utilitate
2.mint doar cand e necesar
3.incerc sa evit barfa rautacioasa
4.un pic de dispret
5.singuratate
6.nu e un obicei la mine
7.amaraciune dar trec peste cat de cat lejer

| sashka a răspuns:

1 este evident ca te simti mindru de ce ai facut
2 depinde si despre ce minti
3 simt ca asta nu va fi bine si nu o sa se termne cu bine
4 sunt intr situatie deplorabila si in acea clipa nu stiu cine imi mai sunt prieteni
5 deznadejde in propriile mele forte
6 ma simt intr-o situatie neplacuta
7 as avea vreo impresie ca pamintul imi fuge de sub picioare