| Emanuella31 a întrebat:

Hey.TPU Am mare nevoie de ajutor am fost impreuna cu un baiat si l am inselat cu altul a aflat si ne am despartit sunt o proasta eu mi am dat seama ca il iubesc si nu pot trai fara el si vreau sa ma impac cu el va rog ajutati-ma! Sunt disperata si nu stiu cum sa ma impac cu el!

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

E greu sa treci peste faptul ca partenerul te a inselat. Tradarea iubirii doare enorm si duce de cele mai multe ori la o ruptura definitiva. Trebuie sa intelegi ca ai gresit mult si depinde numai de el daca te iarta si trece peste. Lasa l sa se calmeze si lucrurile sa se mai linisteasca. Apoi incearca sa vorbesti cu el si arata i ca iti pare sincer rau. Totusi s ar putea sa nu l convingi fiindca si i ai inselat increderea. Lasa timpul sa decida. Daca te iubeste s ar putea sa indupleci.

| Emanuella31 explică (pentru HazelEyes77):

Sunt in stare sa fac orice il iubesc si a trecut o luna si mi e dor de el e un baiat extraordinar de bun si eu o proasta imi e dor de zambetul lui mereu e trist sta in clasa nu iese in pauze inainte iesea mereu si zambea

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca il iubeai nu il inselai, vrajeli

| Notmyaccount a răspuns:

Draga mea, nu crezi ca incerci sa sari leste niste etape. Adica tu il inseli si dupa te gandesti ca i-ai ranit sentsimentele si vrei sa fiti din nou impreuna. Imi pare rau sa te anunt ca lucrurile nu stau asa. Nu suntem roboti, nu avem memorie, pe care sa o poti sterge, cum stergi istoricul telefonului mobil. Ti-ai pus intrebarea, daca prietenul (ma rog, fostul prieten) te va ierta. Si daca te va iarta nu inseamna ca va accepta sa fiti din nou impreuna. Daca te va ierta, inseamna ca isi va face lui un bine si va putea sa treaca mai usor peste. Nimic nu va mai fi ca inainte. Nu vreau sa iti inrautatesc starea, dar ma simt obligata sa iti prezint realitatea, exact asa cum e ea, neimpachetata in cuvinte frumoase, care sa ascunda ce e de fapt.

| mikelson a răspuns:

Sper sa mori in chinuri groaznice