mira
| mira a întrebat:

A vazut cineva cometa anuntata pentru 24 februarie? In ce directie trebuie sa privesti? Mira

Răspuns Câştigător
| Marius20 a răspuns:

Se pare ca TPU, "cenzureaza" link-urile, nu ma prind de ce. Link-ul este >>> http://www.astro-urseanu.ro/imagini/observa/lulin.jpg

2 răspunsuri:
| Marius20 a răspuns:

Cometa C/2007 N3 Lulin, pe data de 26.02 (adica azi), se va regasi pe cer pe langa constelatia "leo". Mai multe informatii gasesti pe site-ul urmator.

P. S : Daca esti in Bucuresti n-o sa vezi foarte multe pentru ca ea se vede doar in anumite conditii. Cer senin, intr-o zona intunecata, etc.