| KodrutZ a întrebat:

Acest subiect cred ca ar merge bine si la religie, dar vreau sa evit trollingul, asa ca incerc sa initiez discutia aici - http://youtu.be/j6-fQ3t_JJc - ce parere aveti?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Paulla a răspuns:

Oare cât de idiot trebuie să fii să crezi aşa ceva?

| KodrutZ explică (pentru Paulla):

Sa crezi ce? Deci lasind deoparte partea cu rapirea, cum explicam chestiile alea fosforescente si fatul? Chipurile au fost studiate de oameni de stiinta ambele si rezultatele ar fi cam ET. Nu le-am vazut, ma pot indoi ca oricine, insa exista un serios semn de intrebare. Paulla, ca sa crezi asa ceva din prima nu trebuie sa fii cu mult mai idiot ca altii care cred in ridicari la cer, iad/rai si nasteri din virgine fecundate de fantome, ci cu mult mai putin idiot.

| Paulla a răspuns (pentru KodrutZ):

Dă-mi o dovadă plauzibilă întâi. Fără dovezi plauzibile pentru mine nu înseamnă nimic. Doar nu crezi tot ce citeşti în ziare(sau mai rău, ce vezi pe Kanal D), nu?
'Paulla, ca sa crezi asa ceva din prima nu trebuie sa fii cu mult mai idiot ca altii care cred in ridicari la cer, iad/rai si nasteri din virgine fecundate de fantome, ci cu mult mai putin idiot.' Te contrazic, ca să crezi aşa ceva din prima trebuie să fii destul de idiot. Şi nu-mi schimb părerea, oricine crede în ceva ce nu este susţinut de dovezi plauzibile este credul, iar dacă aberaţiile sunt aşa de mari, este şi idiot.

| shadovv a răspuns:

E vorba de putere, advertising si manipulare...

| Rapplex a răspuns:

S`a musamalizat usor faza.A mai auzit cineva de asta a doua zi? Nu i s`a dat prea mare importanta, iar autoritatile nici nu au trebuit sa se chinuie sa dea explicatii. Dupa ce arata clipul, sunt 65-70% sanse sa fie extraterestru.

| Wehrmacht a răspuns:

Bai! Extraterestru este ce nu e de pe pamant.Cum poate ceva ce s-a nascut pe pamant sa nu fie de pe pamant?

| KodrutZ explică (pentru Wehrmacht):

Pamintean de origine extraterestra, na, la fel cum un bucurestean poate fi cu origini moldovenesti. Got it?

| KodrutZ explică:

So far, so good, nu am TV si citesc ziarele mai mult de amuzament. Am dat peste clipul asta datorita uneia din muncile pe care le prestez si mi s-a parut interesant - nu adevarat, nu socant, nu nemaipomenit, doar oarecum interesant si intrigant. Daca tot ne-am lansat in discutie mai adinc, uite o analiza destul de pertinenta si, din pacate incompleta, a subiectului - http://www.ufo-blogger.com/2009/07/italian-alien-abducted-woman.html

| Paulla a răspuns (pentru KodrutZ):

Mie mi se pare o porcărie, n-am reuşit să citest tot articolul, m-am plictisit. Cum am mai spus, nici o dovadă plauzibilă.
Şi de ce nu foloseşti funcţia 'răspunde'?

| KodrutZ explică:

@Paulla: Nu folosesc functia Raspunde fiindca TPU e facut cu picioarele si in Opera nu merge cum trebuie, mai exact devine (in)disponibila complet aleator. Ti se pare porcarie, dar te-ai plictisit sa citesti articolul deoarece nu e nici o dovada plauzibila, dupa parerea ta. Poate in articol era vreo dovada de genul asta. Poti fi idiot sa crezi asa ceva din prima, de acord, dar si ignorant ca sa procedezi cam cum ai procedat tu. Pina una-alta, noi sa fim sanatosi, de obicei astfel de povesti false sint mediatizate foarte mult. Mie mi se pare suspect ca asta nu prea a fost mediatizata mai deloc, cel putin din ce am putut sa gasesc eu. Incearca sa citesti totusi articolul ala, se zice foarte clar cam de ce ar fi nevoie de facut ca sa ai dovezi "plauzibile" pentru cazul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai avea 4 ani.iar acum povesteste de parca a studiat la harvard.e greu de crezut la cat de mare e gradina, cu portile deschise si nebunii sar gardul.nu evit orice posibilitate, chiar ca rasa umana sa fie urmasa a unor extraterestri dar tot nu-l pot scoate pe Dumnezeu din ecuatie.de ce? fiindca sunt crestin, cred in Dumnezeu, si pentru mine totul are o logica raportata la relatia dintre el si univers.plecand de aici fiecare in parte poate veni cu ce poveste vrea.si eu pot pune un scenariu in functiune de unde sa rezulte ceva credibil cel putin 90%.