| blondissima a întrebat:

Adevarul. Subiectiv sau obiectiv?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Adevărul e unul singur. Percepţia noastră asupra lui poate şi obiectivă sau subiectivă, depinde de la caz la caz, de la om la om...

| harciog a răspuns:

Depinde daca esti implicat sau nu in acel adevar.

| Laura a răspuns:

Eu zic că subiectiv și că nu există nici un adevăr absolut.

| RegalusDekaron a răspuns:

Adevarul poate fi doar obiectiv,desi fiecare poate vedea lucurile intun anumit mod, fiecare are o perceptie proprie asupra adevarului, dar acesta este in general obiectiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul,greu cuvint,dar cit de mult conteaza in viata. Poate fi si subiectiv si obiectiv, depinde de noi, de situatie; dar intotdeauna adevarul este unul singur.Mult noroc.

| Intelligence a răspuns:

Obiectiv

| Visionfree a răspuns:

Interesant, trebuie sa fii foarte plictisita. Am o idee, ce ar fi sa gasesti un chat.in care...nu stiu...sa iti consumi plictiseala, in loc sa freci lumea la cap cu dezbateri de 2 lei.

| ANAANAklhnkln a răspuns:

Frate, ne omori cu intrebarea asta... si totusi cred ca e subiectiv, depinde de ce sens...
funda?big grin