| TurcoaicaTa a întrebat:

Am auzit ca maine va fi o explozie solara e adevarat?

12 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Parca nu puteai prezice expoziile solare?!

| MrAngelus a răspuns:

Cea mai puternica explozie solara din ultimii cinci ani a ajuns la Pamant astazi, reprezentand un bombardament de particule electromagnetice care pot perturba comunicatiile prin satelit si retelele electrice de distributie, au anuntat miercuri autoritatile americane, relateaza AFP.

Aceasta eruptie de plasma solara a avut loc marti seara, iar efectele sale nu ar trebui sa se faca simtite pe planeta noastra inainte de dimineata zilei de joi, in jurul orei 12:00 GMT (14.00, ora Romaniei), durand pana vineri, conform prognozelor Administratiei Nationale a Oceanelor si a Atmosferei americane (NOAA).

Sursa: http://www.ziaruldeiasi.ro/......tul~ni89h2

| Alexintunecatul a răspuns:

Stai linistita...nu te afecteazatongue

| mihaibr11 a răspuns:

Sun la NASA si te lamuresc.

| AlexCrb a răspuns:

Cu putin noroc poate sa fie adevarat...

| MonsterEnergy a răspuns:

Ele doar ne afectează câmpul magnetic.Asta cauzează căderile de tensiune.Pentru o milisecundă, sau câteva ore.

| 220V a răspuns (pentru MonsterEnergy):

Daca ii destul de mare poate sa faca gauri in stratul de ozon, sau chiar sa il arda in intregime, si asta ar insemna sfarsitul vietii pe pamant. Da-i si tu un google search sa te informezi mai bine

| ghitza a răspuns:

Tot timpul au loc explozii solare, dar nu sunt motive sa ne ingrijoram inca. Nu sunt atat de puternice ca sa ne afecteze prea tare

| AdyP20 a răspuns:

In fiecare zi sunt eruptii solare. Nu sunt motive de ingrijorare momentan happy

| ριтιq a răspuns:

Da... dar nu mare

| Cipriaan a răspuns:

Azi a fost una destul de mare. Dar in fiecare zi sunt explozi dar unele mai mari altele mai mici.

| Andrei_Cozmiuc_1991 a răspuns:

Nu Cred.