| KiszMy a întrebat:

Am avut un vis ciudat. Se întâmpla în acel vis că erau alegeri prezidențiale și mă duceam spre secția de votare, dar când am ajuns acolo mi s-a spus că nu mă aflu pe listă și că nu pot vota. I-am spus președintelui secției de votare să mai verifice o dată că e imposibil ca eu, având domiciliul în zona care aparține de acea secție, să nu fiu pe listă. După ce a mai verificat o dată mi-a spus că nu mă aflu pe listă și m-a invitat să părăsesc incinta secției de votare, la care eu am refuzat spunând că nu plec până nu se clarifică această situație. Președintele secției a replicat pe un ton imperativ că va apela la poliție dacă nu plec imediat din secția de votare, iar după câteva clipe au și intrat niște polițiști care au început să tragă de mine imobilizându-mi brațele și scoțându-mă cu forța din încăpere. În fața secției erau 2 mașini de poliție și o ambulanță, moment în care zbătându-mă energic m-am eliberat și am rupt-o la fugă. Fugind am auzit deodată o împușcătură și am simțit o înțepătură în spate, după care am început să-mi simt picioarele și brațele tot mai greoaie. Atunci am realizat că este un vis, dar mă simțeam imobil și nu mă puteam trezi. După ce cu greu m-am trezit am stat puțin pe gânduri întrebându-mă ce semnificație ar avea visul, dar poate mă lămuriți voi în această privință.

2 răspunsuri:
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Visele sunt doar vise. De obicei cand simti acea durere prin vis s-ar putea ca aceasta sa se manifeste in realitate si sa se interpreteze prin vis. Poate ai avut o pozitie inconfortabila sau te-ai gandit la ceva ce iti face rau. Cert este ca ar trebui sa te faci comod/a inainte de culcare.

| Pabibabum09 a răspuns:

Ok. Am citit cu atentie tot ceea ce ai precizat in aceasta intrebare, insa, ceea ce nu am gasit eu specificat aici, este :
-Ce secvențe de film cu impact emotional ai privit in ziua respectiva?;
-(iar daca nu sunt indiscreta)-ce emoții/ întâmplări ai trăit in ziua respectiva? Aștept raspuns la cele doua intrebari ale mele! happy