| YumeHime0 a întrebat:

Am citit mai demult pe un site despre AURA si cum sa o poti vedea. am incercat la niste prieteni, la aproape toti am vazut intr-adevar ceva alburiu, dar la unul din eu, oricat am incercat, nu am vazut nimic. ce inseamna acest lucru?

Răspuns Câştigător
| didi4 a răspuns:

Si eu sunt pasionate de lucrurile astea. Chiar am incercat sa vad aura prietenilor da nu am reusit, inca. Eu cred ca poti face un blocaj mental cu ajutoru caruia nimeni nu te poate influenta sau sa iri priveasca aura. Nu este cert ca asta a facut prietenul tau, poate a facut.o fara sa.si dea seama.

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Aura intr-adevar exista...e demonstrat stintific, dar oamenii nu o pot vedea!
Ai vazut acea chestie pentru ca o cautai...si subconstientul tau si-a luat rolul!
Aura este un invelis energetic.complet neinteles, considerat tabu, care nimeni nu stie de unde apare si ce legatura are cu noi!
SI nu numai oamenii il au.cam toate fiintele vii il au!
...raman la concluzia ca sunt anumite lucruri pe care oamenii inca nu le-au descoperit!
Si cand ma uit la calugarii aia budisti care pot sa faca flotari in 2 degete, si se simt ca la 20 de ani pana la varste de 90-100 de ani!
Sincer... poate ca intr-adevar exista ceva

| zăGhost a răspuns:

Ai cerut voie? Cui? asta dedu singur/a. Ideea e ca unele chestii nu se fac din curiozitate, sau daca le faci macar cere si tu o permisiune, ceva.

| seagate a răspuns:

Era poate un bolovan de ateu cu aura mica.

| WoaDmulL a răspuns:

Isi bateau joc de tine vorbesc serios nu se pot face chestii din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mai lasi dracului bautura! Dupa cum te exprimi, nu cred ca ai acea putere extraordinara cu ajutorul careia sa poti vizualiza chestii de genul asta.
O fi fost de foame?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste treptele initierii.nu cunosc autorul dar mai aminteste-mi.e mult de munca dar cand ti se va descide al treilea ochi vei reusi sa vezi aura tuturor.altii au darul asta din nastere.altii il obtin prin post si rugaciune.altii prin antrenamente si indrumare.

| SelinaKyle a răspuns:

Imi spui si mie site-ul? Te rog! Sau explica-mi si mie cum il poti vedea... Plzz...

| YumeHime0 explică (pentru SelinaKyle):

Http://forum.paranormal.ro/, dar mai nou nu poti citi daca nu ai cont. Oricum, nu e cine stie ce: te concentrezi la un punct sau o zona "de la marginea" (vizuala) a corpului persoanei respective. La inceput te ajuta daca persoana sta pe loc si daca are in spate un perete de o singura culoare, dar se zice ca dupa mai mult exercitiu vezi oricum (eu nu am mai incercat de atunci).

| YumeHime0 explică (pentru SelinaKyle):

Http://forum.paranormal.ro/, dar de la un timp nu mai poti citit daca nu ai cont :( Oricium nu e cine stie ce: te concentrezi la un punct sau la o zona "de la marginea" (vizuala) corpului persoanei respective. La inceput ajuta daca persoana sta pe loc si daca are in spate un perete de o singura culoare, dar se zice ca dupa mai multe exercitii vezi oricum (eu nu am mai incercat de atunci)