| fanporsche a întrebat:

Am de facut la scoala(liceu clasa a 11-a) un proiect-experiment la fizica, tema mea fiind : oscilatia undelor electromagnetice. Nu am idee ce sa fac, asa ca orice idee cat de mica e binevenita.
Mersi anticipat.

6 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu de ce nu ai învățat din carte și de ce nu ai căutat și pe Net, ca să pricepi bine despre ce este vorba.

| Skylar a răspuns:

Microprocesorul?

| fanporsche explică:

@alexandraO mersi, ma ajuta. Faza e ca nu am idee ce experiment sa fac, de aia vreau orice idee macar sa stiu ce sa caut pe net, pe cine sa intreb mai avizat, ca nu prea sunt pasionat de fizica, daca era vorba despre info sau romana as fi avut din start o idee si era alta treaba.

| fanporsche explică:

@Mihaidavidoglu1954, am cautat pe net si nu am gasit, poate nu stiu eu sa caut. Am precizat, nu ma pasioneaza fizica, nu e vina mea ca nu-mi place, altfel nu as fi fost in pana de idei.

| AlexandraO a răspuns:

1.incepe referatul cu materiale folosite, unde scrii ce obiecte ai folosit pentru a realiza experimentul.
2. teoria lucrarii, care contine teoria( de exemplu formule).
3.modul de lucru - aici scrii cum ai realizat tu experimentul
4. tabel de valori daca este cazul
5.surse de erori
6.concluzii
nu trebuie sa iei fiecare pas in parte, dar cam astea ar fi ideile. tu dezvolti.happy

| AlexandraO a răspuns:

Incearca sa cauti pe scrbd.com carti de fizica pentru clasa a 11a. poate gasesti acolo vreun experiment sau ceva care te poate ajuta