| Cristinaaa a întrebat:

Am de facut un eseu la geografie cu tema "O zi pe saturn"(ce se intampla acolo ziua, informatii, etc...). Ce propuneti?

8 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Iti propun sa-ti faci singura tema.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

AI de facut, nu AVEM de facut.

| YourDailyApple a răspuns:

Ce prostii va pot da sa invatati, auzi si tu "o zi pe saturn ", la geografie ar trebui sa se puna accent pe a sti despre clima planetei, limbile lumii, starea politica si situatia economica, pozitionarea tarilor si capitalele lor etc. Inteleg ca unora le place sa inglobeze putina astronomie in geografie dar macar daca v-ar fi dat sa faceti vreo lucrare stiintifica despre saturn dar ce v-a dat voua e mai mult fictiune.

| Luori a răspuns:

Sa-i tragi o vizita.

| Lora a răspuns:

Pai cauta informatii pe google despre saturn scrie-le pe o foaie cu liniute dupa care apuca-te si fa o compunere incluzand informatiile gasite de tine

| ElenaRy a răspuns:

Pai cel mai principal e sa stii ca saturnul e format doar din gaze, poti sa citestimai multe pe wiki : http://ro.wikipedia.org/wiki/Saturn... sper ca te-am ajutat... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era la lb.romana, il intreceam si pe Smiley care se lauda ca a vizitat Martehee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu spune si tu ca saturn este cea mai mare planeta si ca este 5 de la soare si mai gandeste-te daca team ajtat...