| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit asta pe un site? cum vi se pare?:
I am a girl and i have 14 years I love to write stories! when I write a story I feel like my characters! I believe fully in them! for me they are not only characters...they are real for me! I sometimes feel that nobody understands! I am a nonconformist, I live in my world what for some people means only characters for me is more than that! WHi i create this world? I cerate this world cos in the real world there are different views and we impose some limits! what is called normal is just a limit nothing is really weird and nobody is mad is just diffrent! We can not see beyond the limit! I tried to see beyond the limits and I created a universe just for me where everyone is welcome! if you can look beyond these limits means you are welcome in my word~

eu sincer cred ca are mare dreptate!

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai are de invatat engleza, ca textul e presarat cu greseli. O avea si dreptate dar, daca scrie asa, n-o s-o citeasca nimeni.

| MissJupiter a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Deja esti rautacioasa deoarece singura greseala care nu este acceptata este ce cu :WHi inloc de WHi dar asta se poate intampla oricui in rest toate ageste "greseli" sunt acceptate si folosite zilnic. Sincer atunci cand stateam in Wisconsin si mai intalneam cate un strain care abia vorbea engleza si ne mai si zicea ca nai vorbim gresit ne rostogoleam pe jos de ras laughing Engleza pe care o invatati voi la scoala. este o engleza de baza in care scrieti fiecare cuvant corect, traduceti cuvant cu cuvant dar sa stii ca daca o sa vorbesti vreodata cu un englez el nu o sa stea dupa engleza "corecta". Sincer pe mine ma enerveaza la culme cand dau peste un om care sta si sta pana scrie 2 cuvinte si tot el zice ca eu scriu gresit!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru MissJupiter):

Tu vezi ca ai scris la fel? ''WHi inloc de WHi ''
ai vrut sa zici ''wHi in loc de WHi'' asa-i?

| NuDauFunda a răspuns (pentru MissJupiter):

Vrei sa spui ca americanii sunt toti analfabeti? Te-ai gandit ca poate doar cei din anturajul tau n-au habar sa vorbeasca? Am vazut atatea filme la viata mea, de ce acolo se vorbeste corect?

| MissJupiter a răspuns (pentru NuDauFunda):

Ai grija cu comportamentul tau! daca iti pun cateva intrebari in engleza iti atrat ca nu o stii engleza deloc! vrei sa iti arat ca in doar 5 minute te pot face sa srasti engleza cu toata finta ta?

| NuDauFunda a răspuns (pentru MissJupiter):

Vreau...hai

| TheCritic a răspuns:

Da.dar are greseli...I

| NuDauFunda a răspuns (pentru TheCritic):

Vrei sa spui ca e plin de greseli

| TheCritic a răspuns (pentru NuDauFunda):

Da...unele"fatale".Depinde...desi la scoala in Romania se invata engleza britanica, unde nu se admit greseli, aici sunt unele greseli care au fost acceptate de catre americanibig grin

| NuDauFunda a răspuns (pentru TheCritic):

Da, americanii sunt ceva mai lejeri in exprimare. Hai sa spunem ca unele sunt doar exprimari dubioase. Da' oricum sunt multe greseli.

| MissJupiter a răspuns (pentru TheCritic):

Fetita este din Brazilia ea vorbeste portugheza iar engleza pe care o invata este engleza americana.Eu stiu engleza americana de cand m-am nascut deoarece sunt din Wisconsin si am vazut aceste greseli la unele persoane...cand eram la scoala le faceam aproape toti dar nimeni nu poate sa le depuncteze deoarece ele au fost acceptate si unele chiar se alfa in manualele scolare si in dictionare

| Trolli a răspuns:

Da, cam toti adolescentii se simt neintelesi si nonconformisti. Unii se retrag intr-o lume a lor, unde isi creaza o viata ideala, dupa bunul plac.
Nu cred ca e chiar atat de bine, se rup de realitate si mai tarziu vor avea probleme de adaptare.