| Alexandrairs a întrebat:

Am o întrebare, peste câți ani se va descompune tot corpul după pe mori?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Depinde de conditiile de "pastrare". Faraonii au ramas si dupa mii de ani. Imbalsamati cu grija, ca sa ramina, desigur.
Dar, pentru ca intrebi de tot corpul, e dificil de raspuns. Oasele tin cel mai mult, pot sa tina la fel de mult ca faraonii, fara tratament special. Apoi parul si unghiile. Si cel mai repede soriciul si carnea, care sunt un deliciu pentru viermi, si care in cateva luni dispare total.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam 7 ani. De-aia si poti inmormanta pe altcineva in acelasi loc de veci dupa 7 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La înmormântarea în sicriu, cam 7 ani.

| ReddY25 a răspuns: